Programlar
www.cyprus-trekking.com
4) 23 ARALIK 2018: ZEYTİNLİK - ST. HILARION – ZEYTİNLİK Sabah saat 07.30’da Zeytinlik Trafik ışıklarının az ilerisinden hareket. 8 km, takribi 02.30 saat. ZD: 3. Sorumlu rehber: Halil Dinc Onur, 0542 853 23 33. _______________________________________________________ 5) 30 ARALIK 2018: HASPOLAT - UKÜ VE ÇEVRESİ Sabah saat 07.30’da Haspolat Taşkent arası park yerinden hareket. 6.5 km, takribi 02.30 saat. ZD: 2 Sorumlu rehber: Ali Yorgancıoğlu, 0533 863 3101.
KKTC
Association Of Mountaineering © All Rights Reserved 2006 - 2018
made by ö.akkor
Aralık 2018
Arşiv Arşiv
1) 2 ARALIK 2018: AĞIRDAĞ – KARTALSUYU - AĞIRDAĞ Sabah saat 07.30’da Ağırdağ köy meydanından hareket. 11 km, takribi 03.30 saat, ZD: 3. Sorumlu rehber: Emete Bürüncük, 0542 859 48 00. _______________________________________________________ 2) 9 ARALIK 2018: GÜNEY LEFKOŞA PARKURU Sabah saat 07.30’da hareket. 9 Aralık 2018 pazar günü Güney Lefkoşa'da yürüyemeyecek yürüyüşçülerimiz için Girne Kayası-Ermeni Manastırı parkuru yürünecektir. Sorumlu rehber: Ali Yorgancıoğlu, 0533 863 3101. _______________________________________________________ 3) 16 ARALIK 2018: SADRAZAMKÖY – FENER – SADRAZAMKÖY Sabah saat 07.30’da köy meydanından hareket. 6 km, takribi 02.30 saat. ZD: 1. Sorumlu rehber: Hüseyin Güney, 0542 852 1442.
PARKUR ZORLUK DERECELERİ
1- KOLAY: DÜZ YOL VEYA PATİKA. 2- ORTA: HAFİF MEYİLLİ BASAMAKLI HAFİF TIRMANMA VE EĞİMLİ. 3- ZOR: ZEMİN TAŞ VE KAYALIK İNİŞLİ ÇIKIŞLI VE TIRMANMA. 4- ÇOK ZOR: ZEMİNİ DÜZGÜN OLMAYAN TAŞ VE KAYALIK İNİŞİ ÇIKIŞI TIRMANMASI ÇOK. • Yürüyüşlerde altı kertikli bot türü ayakkabı giyilmelidir. • Yürüyüşlerde içme suyu getirilmesi tavsiye edilir. Kumanya arzuya bağlıdır. • Yürüyüşlerde sopa/yürüyüş deyneği bulundurulmalıdır. • Yağmurlu havalarda o günkü program parkur başlangıcında iptal edilir. • Üyeler, yürüyüşlere yürüyüş yapabilecek misafir getirebilirler ve yürüyüş süresince arka sayfada yazılı Dernek kural ve şartlarına uymalarından sorumludurlar. Yürüyüşlerde meydana gelebilecek kaza ve benzeri olaylardan Derneğimiz sorumlu değildir. • Yürüyüş sırasında doğadaki bitkiler/çiçekler koparılmayacak ve zarar verilmeyecektir. www.cyprus-trekking.com Dağcılık Spor Derneği Duyuru Sayfası (Facebook)
YÜRÜYÜŞE KATILACAK ÜYE VE MİSAFİR YÜRÜYÜŞÇÜLERİN UYMASI GEREKEN KURAL VE ŞARTLAR
Yürüyüşlerimiz esnasında uyulması gereken aşağıdaki hususların güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yürüyüş yapabilmek için gerekli olduğuna inanılmaktadır. 1) Belirlenen yürüyüş yerine, yürüyüş başlama saatinden önce gelemeyerek herhangi bir nedenle gecikilmişse ve yürüyüş başlamışsa, asla yürüyüş gurubuna yetişmek için yürünmemelidir. 2) Yürüyüş başlamadan önce ve yürüyüş esnasında, çevrede bulunanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulmamalı ve nara atılmamalıdır. 3) Yürüyüşlerdeki amacın spor yapma yanında doğayı içimize sindirme ve stres atma olduğu unutulmalıdır. Bunun için, Sorumlu rehberlerin, herkesin yürüyebileceği bir tempoda yürümek zorunda olduğu dikkate alınarak, sorumlu rehber işaret vermeden yürüyüşe başlanmamalı ve sorumlu rehberin en önüne geçilmemelidir. 4) Yürüyüş esnasında çiçek, bitki toplamak veya fotoğraf çekmek amacıyla fazla oyalanarak, artçı rehber veya sorumlunun da arkasında kalarak yürüyüşten kopulmamalıdır. 5) Yürüyüşlerde belli aralıklarla uygun yerlerde verilen molalara ve gerektiğinde verilen toparlanma molalarına uyulmalıdır. 6) Yürüyüşlere altı kertikli kaymayan bot veya dağ yürüyüşleri için uygun ayakkabılar giyilmelidir. Bu ayakkabılar yumuşak ve ayağınıza uygun olmalıdır. 7) Yürüyüşlerde sağlamlığından emin olduğunuz bir sopa kullanılmalıdır. 8) Dağ yürüyüşlerine yeni başlamak isteyen kişiler, önce bir doktor kontrolünden geçmelidir. 9) Kış aylarında yağmura karşı sırt çantasında ince bir yağmurluk veya şemsiye bulundurulmalıdır. 10) Yürüyüş saatinde kendinizi iyi hissetmiyorsanız yürüyüşe başlamamalısınız. Yukarda belirtilen kural ve şartlara uyulması için tüm yürüşçülerin hassasiyet göstermesi gerekmekte olup, bunlara uyulmaması nedeniyle doğacak sonuçlardan Dernek veya yöneticileri sorumlu olmayacaktır. Keyifli yürüyüşler dileriz… Dağcılık Spor Derneği Yönetim Kurulu