Programlar
www.cyprus-trekking.com
3) 15 EKİM 2017: KOZANKÖY - YASEVİ YAYLASI Sabah saat 07:30’da Kozan Restaurant yanından hareket, ring yürüyüşü, takribi 3 saat, takribi 7.5 km, Z.D: 4. Sorumlu rehber: Hüseyin Güney (0542 852 1442). ___________________________________________________________ 4) 22 EKİM 2017: BEŞPARMAK - KARGA SUYU Sabah saat 07:30’da Beşparmak Bufavento Restaurant yanından hareket, ring yürüyüşü, takribi 3 saat, takribi 10 km, Z.D: 3. Sorumlu rehber: Ecevit Karahüseyin (0533 860 7790). ___________________________________________________________ 5) 29 EKİM 2017: TANK VE ÇEVRESİ (SELVİLİ TEPE) Sabah saat 07:30’da Tanktan hareket, ring yürüyüşü, takribi 2 saat, takribi 5.5 km, Z.D: 3. Sorumlu rehber: Ahmet Gençaylı (0533 859 3283).
KKTC
                                                                                                                       Association Of Mountaineering  © All Rights Reserved 2006 - 2017
made by ö.akkor
Ekim 2017
Arşiv Arşiv
1) 1 EKİM 2017:  KARAMAN (KARMİ) VE ÇEVRESİ Sabah saat 07:30’da Karaman Mezarlığı yanından hareket, ring yürüyüşü, takribi 2.5 saat, takribi 6 km, Z.D: 3. Sorumlu rehber: Emete Bürüncük (0533 871 2555). ___________________________________________________________ 2) 8 EKİM 2017: TATLISU KISA (KİLİSE) PARKUR Sabah saat 07:30’da Tatlısu Eski Değirmen (El işleri atölyesi) yanından hareket, ring yürüyüşü, takribi 2.5 saat, takribi 7 km, Z.D:  2. Sorumlu rehber: Tunay Yunak (0533 877 1828). NOT: Arzu ve yeterli sayıda katılma durumuna göre uzun parkur yürünebilir.
PARKUR ZORLUK DERECELERİ
1- KOLAY: DÜZ YOL VEYA PATİKA. 2- ORTA: HAFİF MEYİLLİ BASAMAKLI HAFİF TIRMANMA VE EĞİMLİ. 3- ZOR: ZEMİN TAŞ VE KAYALIK İNİŞLİ ÇIKIŞLI VE TIRMANMA. 4- ÇOK ZOR: ZEMİNİ DÜZGÜN OLMAYAN TAŞ VE KAYALIK İNİŞİ ÇIKIŞI TIRMANMASI ÇOK. • Yürüyüşlerde altı kertikli bot türü ayakkabı giyilmelidir. • Yürüyüşlerde içme suyu getirilmesi tavsiye edilir. Kumanya arzuya bağlıdır. • Yürüyüşlerde sopa/yürüyüş deyneği bulundurulmalıdır. • Yağmurlu havalarda o günkü program parkur başlangıcında iptal edilir. • Üyeler, yürüyüşlere yürüyüş yapabilecek misafir getirebilirler ve yürüyüş süresince arka sayfada yazılı Dernek kural ve şartlarına uymalarından sorumludurlar. Yürüyüşlerde meydana gelebilecek kaza ve benzeri olaylardan Derneğimiz sorumlu değildir. • Yürüyüş sırasında doğadaki bitkiler/çiçekler koparılmayacak ve zarar verilmeyecektir. www.cyprus-trekking.com Dağcılık Spor Derneği Duyuru Sayfası (Facebook)
YÜRÜYÜŞE KATILACAK ÜYE VE MİSAFİR YÜRÜYÜŞÇÜLERİN UYMASI GEREKEN KURAL VE ŞARTLAR
Yürüyüşlerimiz esnasında uyulması gereken aşağıdaki hususların güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yürüyüş yapabilmek için gerekli olduğuna inanılmaktadır. 1) Belirlenen yürüyüş yerine, yürüyüş başlama saatinden önce gelemeyerek herhangi bir nedenle gecikilmişse ve yürüyüş başlamışsa, asla yürüyüş gurubuna yetişmek için yürünmemelidir. 2) Yürüyüş başlamadan önce ve yürüyüş esnasında, çevrede bulunanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulmamalı ve nara atılmamalıdır. 3) Yürüyüşlerdeki amacın spor yapma yanında doğayı içimize sindirme ve stres atma olduğu unutulmalıdır. Bunun için, Sorumlu rehberlerin, herkesin yürüyebileceği bir tempoda yürümek zorunda olduğu dikkate alınarak, sorumlu rehber işaret vermeden yürüyüşe başlanmamalı ve sorumlu rehberin en önüne geçilmemelidir. 4) Yürüyüş esnasında çiçek, bitki toplamak veya fotoğraf çekmek amacıyla fazla oyalanarak, artçı rehber veya sorumlunun da arkasında kalarak yürüyüşten kopulmamalıdır. 5) Yürüyüşlerde belli aralıklarla uygun yerlerde verilen molalara ve gerektiğinde verilen toparlanma molalarına uyulmalıdır. 6) Yürüyüşlere altı kertikli kaymayan bot veya dağ yürüyüşleri için uygun ayakkabılar giyilmelidir. Bu ayakkabılar yumuşak ve ayağınıza uygun olmalıdır. 7) Yürüyüşlerde sağlamlığından emin olduğunuz bir sopa kullanılmalıdır. 8) Dağ yürüyüşlerine yeni başlamak isteyen kişiler, önce bir doktor kontrolünden geçmelidir. 9) Kış aylarında yağmura karşı sırt çantasında ince bir yağmurluk veya şemsiye bulundurulmalıdır. 10) Yürüyüş saatinde kendinizi iyi hissetmiyorsanız yürüyüşe başlamamalısınız. Yukarda belirtilen kural ve şartlara uyulması için tüm yürüşçülerin hassasiyet göstermesi gerekmekte olup, bunlara uyulmaması nedeniyle doğacak sonuçlardan Dernek veya yöneticileri sorumlu olmayacaktır. Keyifli yürüyüşler dileriz… Dağcılık Spor Derneği Yönetim Kurulu