Programlar
www.cyprus-trekking.com
4) 24 ŞUBAT 2019: TRODOS – KALEDONIAN PARKURU Sabah saat 7.30’da Metehan Sınır Kapısında toplanma. Saat 8.00’de hareket. Öğle yemeği, yürüyüşten sonra Prodromostaki Resorantta açık büfe şeklinde olacaktır. 2.30 saat, 6,5 km, Z.D: 2. Sorumlu Rehber: H. Güney – 0542 852 1442. NOT: Üyeler 120 TL. olup üye olmayan arkadaşlar ise 130 TL. olarak ücretlendirilmiştir. Yemek almayacak olanlar ise 50 TL. olacaktır. Bu parkuru yürüyemeyecek olanlar lütfen yürüyüşe katılmasınlar.
KKTC
Association Of Mountaineering © All Rights Reserved 2006 - 2018
made by ö.akkor
Şubat 2019
Arşiv Arşiv
1) 3 ŞUBAT 2019: KOZANKÖY – YASEVİ YAYLASI VE ÇEVRESİ Sabah saat 7.30’da Kozanköy Restoran’ın yanından hareket. Ring yürüyüş, 2.30 saat, 7,5 km, Z.D: 3. Sorumlu Rehber: Ali Yorgancıoğlu – 0533 863 3101. _______________________________________________________ 2) 10 ŞUBAT 2019: KALKANLI ANIT ZEYTİNLER Sabah saat 7.30’da Çardak Restoran yanından hareket. Ring yürüyüş, 2.30 saat, 7,5 km, Z.D: 1. Sorumlu Rehber: Ferdağ Keskin – 0533 864 8380. _______________________________________________________ 3) 17 ŞUBAT 2019: ST. HILARION – DOĞRUYOL PARKURU Sabah saat 7.30’da St. Hilarion Kalesi yol yanındaki park yerinden hareket. Ring yürüyüş, 2.30 saat, 7 km, Z.D: 3. Sorumlu Rehber: Tunay Yunak – 0533 877 1828. Mustafa Kendir – 0533 868 8794.
PARKUR ZORLUK DERECELERİ
1- KOLAY: DÜZ YOL VEYA PATİKA. 2- ORTA: HAFİF MEYİLLİ BASAMAKLI HAFİF TIRMANMA VE EĞİMLİ. 3- ZOR: ZEMİN TAŞ VE KAYALIK İNİŞLİ ÇIKIŞLI VE TIRMANMA. 4- ÇOK ZOR: ZEMİNİ DÜZGÜN OLMAYAN TAŞ VE KAYALIK İNİŞİ ÇIKIŞI TIRMANMASI ÇOK. • Yürüyüşlerde altı kertikli bot türü ayakkabı giyilmelidir. • Yürüyüşlerde içme suyu getirilmesi tavsiye edilir. Kumanya arzuya bağlıdır. • Yürüyüşlerde sopa/yürüyüş deyneği bulundurulmalıdır. • Yağmurlu havalarda o günkü program parkur başlangıcında iptal edilir. • Üyeler, yürüyüşlere yürüyüş yapabilecek misafir getirebilirler ve yürüyüş süresince arka sayfada yazılı Dernek kural ve şartlarına uymalarından sorumludurlar. Yürüyüşlerde meydana gelebilecek kaza ve benzeri olaylardan Derneğimiz sorumlu değildir. • Yürüyüş sırasında doğadaki bitkiler/çiçekler koparılmayacak ve zarar verilmeyecektir. www.cyprus-trekking.com Dağcılık Spor Derneği Duyuru Sayfası (Facebook)
YÜRÜYÜŞE KATILACAK ÜYE VE MİSAFİR YÜRÜYÜŞÇÜLERİN UYMASI GEREKEN KURAL VE ŞARTLAR
Yürüyüşlerimiz esnasında uyulması gereken aşağıdaki hususların güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yürüyüş yapabilmek için gerekli olduğuna inanılmaktadır. 1) Belirlenen yürüyüş yerine, yürüyüş başlama saatinden önce gelemeyerek herhangi bir nedenle gecikilmişse ve yürüyüş başlamışsa, asla yürüyüş gurubuna yetişmek için yürünmemelidir. 2) Yürüyüş başlamadan önce ve yürüyüş esnasında, çevrede bulunanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulmamalı ve nara atılmamalıdır. 3) Yürüyüşlerdeki amacın spor yapma yanında doğayı içimize sindirme ve stres atma olduğu unutulmalıdır. Bunun için, Sorumlu rehberlerin, herkesin yürüyebileceği bir tempoda yürümek zorunda olduğu dikkate alınarak, sorumlu rehber işaret vermeden yürüyüşe başlanmamalı ve sorumlu rehberin en önüne geçilmemelidir. 4) Yürüyüş esnasında çiçek, bitki toplamak veya fotoğraf çekmek amacıyla fazla oyalanarak, artçı rehber veya sorumlunun da arkasında kalarak yürüyüşten kopulmamalıdır. 5) Yürüyüşlerde belli aralıklarla uygun yerlerde verilen molalara ve gerektiğinde verilen toparlanma molalarına uyulmalıdır. 6) Yürüyüşlere altı kertikli kaymayan bot veya dağ yürüyüşleri için uygun ayakkabılar giyilmelidir. Bu ayakkabılar yumuşak ve ayağınıza uygun olmalıdır. 7) Yürüyüşlerde sağlamlığından emin olduğunuz bir sopa kullanılmalıdır. 8) Dağ yürüyüşlerine yeni başlamak isteyen kişiler, önce bir doktor kontrolünden geçmelidir. 9) Kış aylarında yağmura karşı sırt çantasında ince bir yağmurluk veya şemsiye bulundurulmalıdır. 10) Yürüyüş saatinde kendinizi iyi hissetmiyorsanız yürüyüşe başlamamalısınız. Yukarda belirtilen kural ve şartlara uyulması için tüm yürüşçülerin hassasiyet göstermesi gerekmekte olup, bunlara uyulmaması nedeniyle doğacak sonuçlardan Dernek veya yöneticileri sorumlu olmayacaktır. Keyifli yürüyüşler dileriz… Dağcılık Spor Derneği Yönetim Kurulu