Programlar
www.cyprus-trekking.com
4) 28 NİSAN 2019 PAZAR: GEÇİTKÖY KUZEY PARKURU Sabah 07.30’da Geçitköy Camisi yanından hareket, ring yürüyüşü, takribi 3 saat, 8 km, Z.D: 4. Sorumlu Rehberler: Tünay Yunak - 0533 877 18 28, Ümit H. Akgönül - 0542 859 25 41. DERNEĞİMİZİN MART 2019 FAALİYETLERİ 1- Dernek Yönetim Kurulu üyeleri tarafından KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Cemal Özyiğit ile TC Lefkoşa Büyükelçisi Sayın Ali Murat Başçeri’ye nezaket ziyaretlerini gerçekleştirmiştir. Yapılan nezaket ziyaretlerinde Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Cemal Özyiğit’e Ülkemizde öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin doğa yürüyüşlerinden faydalanması için Derneğimizin ücretsiz rehberlik hizmeti vereceği yazılı olarak bildirilmiş ve bu okulların bağlı olduğu Dairelerin bilgilendirilmesi talep edilmiştir. 2- Yönetim Kurulu Üyemiz Ecevit Karahüseyin ve Mustafa Kendir tarafından Ergenekon Çanakkale esirler Mağarası parkurunun belirleme çalışmaları devam etmektedir. 3- KKTC Türkcell çalışanları, Yönetim Kurulu Üyesi Ferdağ Keskin tarafından Kalkanlı Anıt Ağaçları Parkurunda yürütülmüştür. Tüm Üyelerin Bilgisine Saygıyla.
KKTC
Association Of Mountaineering © All Rights Reserved 2006 - 2019
made by ö.akkor
Nisan 2019
Arşiv Arşiv
1) 7 NİSAN 2019 PAZAR: LEFKE VE ÇEVRESİ PARKURU Sabah saat 7.30’da Lefke Atatürk heykeli yanından hareket, ring yürüyüş, takribi 3 saat 8 km. Z.D: 2. Sorumlu Rehberler: Ümit H. Akgönül - 0542 859 25 41, Emete BÜRÜNCÜK - 0533 859 32 83. _______________________________________________________ 2) 14 NİSAN 2019 PAZAR: KUMYALI – LAGUN - KUMYALI PARKURU Sabah saat 06.30’da Alsancak Starling Market 5. Tabur yanından otobüs hareket edecektir. Saat 07.00’da Lefkoşa’dan, Atatürk Kapalı Spor Salonu park yerinden hareket edecektir (protokol tribünü arkası). Yeşilköy’de Kadının Yeri Restoratta öğle yemeği yenilecektir. Üyeler 80 TL, misafirler 85 TL otobüs + öğle yemeği ücreti ödeyecektir. Parkur, ring yürüyüş takribi 7 km. 2.30 saat Z.D: 1. Sorumlu Rehberler: Hüseyin Güney - 0542 852 14 42, Mustafa Kendir - 0533 868 87 94. _______________________________________________________ 3) 21 NİSAN 2019 PAZAR: KARAMAN (KARMİ) VE ÇEVRESİ PARKURU Sabah saat 7.30’da Karaman (Karmi) girişinde yer alan Edremit Mezarlığı yanından hareket, ring yürüyüş takribi 6 km. 2.30 saat Z.D: 3. Sorumlu Rehberler: Ecevit Karahüseyin - 0533 860 77 90, Ferdağ Keskin - 0533 864 83 80. NOT: Yürüyüşten sonra Dağcılık spor Derneği olarak Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın organizasyonunda ve Girne Belediyesi’nin katkılarıyla Girne'de düzenlenecek Turizm Şöleni kortejine eşlik edilecektir.
PARKUR ZORLUK DERECELERİ
1- KOLAY: DÜZ YOL VEYA PATİKA. 2- ORTA: HAFİF MEYİLLİ BASAMAKLI HAFİF TIRMANMA VE EĞİMLİ. 3- ZOR: ZEMİN TAŞ VE KAYALIK İNİŞLİ ÇIKIŞLI VE TIRMANMA. 4- ÇOK ZOR: ZEMİNİ DÜZGÜN OLMAYAN TAŞ VE KAYALIK İNİŞİ ÇIKIŞI TIRMANMASI ÇOK. • Yürüyüşlerde altı kertikli bot türü ayakkabı giyilmelidir. • Yürüyüşlerde içme suyu getirilmesi tavsiye edilir. Kumanya arzuya bağlıdır. • Yürüyüşlerde sopa/yürüyüş deyneği bulundurulmalıdır. • Yağmurlu havalarda o günkü program parkur başlangıcında iptal edilir. • Üyeler, yürüyüşlere yürüyüş yapabilecek misafir getirebilirler ve yürüyüş süresince arka sayfada yazılı Dernek kural ve şartlarına uymalarından sorumludurlar. Yürüyüşlerde meydana gelebilecek kaza ve benzeri olaylardan Derneğimiz sorumlu değildir. • Yürüyüş sırasında doğadaki bitkiler/çiçekler koparılmayacak ve zarar verilmeyecektir. www.cyprus-trekking.com Dağcılık Spor Derneği Duyuru Sayfası (Facebook)
YÜRÜYÜŞE KATILACAK ÜYE VE MİSAFİR YÜRÜYÜŞÇÜLERİN UYMASI GEREKEN KURAL VE ŞARTLAR
Yürüyüşlerimiz esnasında uyulması gereken aşağıdaki hususların güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yürüyüş yapabilmek için gerekli olduğuna inanılmaktadır. 1) Belirlenen yürüyüş yerine, yürüyüş başlama saatinden önce gelemeyerek herhangi bir nedenle gecikilmişse ve yürüyüş başlamışsa, asla yürüyüş gurubuna yetişmek için yürünmemelidir. 2) Yürüyüş başlamadan önce ve yürüyüş esnasında, çevrede bulunanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulmamalı ve nara atılmamalıdır. 3) Yürüyüşlerdeki amacın spor yapma yanında doğayı içimize sindirme ve stres atma olduğu unutulmalıdır. Bunun için, Sorumlu rehberlerin, herkesin yürüyebileceği bir tempoda yürümek zorunda olduğu dikkate alınarak, sorumlu rehber işaret vermeden yürüyüşe başlanmamalı ve sorumlu rehberin en önüne geçilmemelidir. 4) Yürüyüş esnasında çiçek, bitki toplamak veya fotoğraf çekmek amacıyla fazla oyalanarak, artçı rehber veya sorumlunun da arkasında kalarak yürüyüşten kopulmamalıdır. 5) Yürüyüşlerde belli aralıklarla uygun yerlerde verilen molalara ve gerektiğinde verilen toparlanma molalarına uyulmalıdır. 6) Yürüyüşlere altı kertikli kaymayan bot veya dağ yürüyüşleri için uygun ayakkabılar giyilmelidir. Bu ayakkabılar yumuşak ve ayağınıza uygun olmalıdır. 7) Yürüyüşlerde sağlamlığından emin olduğunuz bir sopa kullanılmalıdır. 8) Dağ yürüyüşlerine yeni başlamak isteyen kişiler, önce bir doktor kontrolünden geçmelidir. 9) Kış aylarında yağmura karşı sırt çantasında ince bir yağmurluk veya şemsiye bulundurulmalıdır. 10) Yürüyüş saatinde kendinizi iyi hissetmiyorsanız yürüyüşe başlamamalısınız. Yukarda belirtilen kural ve şartlara uyulması için tüm yürüşçülerin hassasiyet göstermesi gerekmekte olup, bunlara uyulmaması nedeniyle doğacak sonuçlardan Dernek veya yöneticileri sorumlu olmayacaktır. Keyifli yürüyüşler dileriz… Dağcılık Spor Derneği Yönetim Kurulu