Programlar
www.cyprus-trekking.com
Yürüyüş sonrası bölgede öğle yemeği alınacağından kayıt ve ödemelerin en geç 10 Aralık tarihine kadar Ahmet Gençaylı (0533 859 3283) ve Emete Bürüncük’e (0533 871 2555) yapılması gerekmektedir. Et Fırın: Üyelere 65 TL, Misafirlere 70 TL. Tavuk Fırın: Üyelere 55 TL, Misafirlere 60 TL. Hamur yemekleri, 8 çeşit meze, 4 kişiye bir şişe meşrubat ve bir şişe su, samsı tatlısı, çay ve kahve ikramı. ___________________________________________________________ 4) 24 ARALIK 2017, AĞIRDAĞ - KARTALSUYU Sabah 07:00’de Ağırdağ köy girişinden hareket, takribi 3 saat, 11 km, Z.D. 3. Sorumlu rehber: Tunay Yunak: 0533 877 1828. NOT: 31 Aralık 2017, YILBAŞI nedeniyle yürüyüş yapılmayacak olup, özel olarak yürümek isteyenler Tunay Yunak ile temas kurarak uygun bir parkurda yürüyebilirler.
KKTC
                                                                                                                       Association Of Mountaineering  © All Rights Reserved 2006 - 2017
made by ö.akkor
Aralık 2017
Arşiv Arşiv
1) 3 ARALIK 2017, SOLİ - BAĞLIKÖY Sabah saat 07:00’de Soli Harabeleri’nin girişinden hareket, ring yürüyüşü, takribi 3 saat, 9 km, Z.D. 2. Sorumlu rehber: Hüseyin Güney: 0542 852 1442. ___________________________________________________________ 2) 10 ARALIK 2017, GÖRNEÇ VE ÇEVRESİ Sabah 07:00’de Görneç köyü üst başında, Spor Kulubü yakınından hareket, ring yürüyüşü, takribi 3 saat, 8 km, Z.D. 4. Sorumlu rehber: Ahmet Gençaylı: 0533 859 3283. ___________________________________________________________ 3) 17 ARALIK 2017,  YEDİKONUK - YUDİ DAĞI Sabah saat 06:15’te Alsancak’taki Starling 5. Tabur yanından otobüsle hareket ederek, 07:00’de Lefkoşa’da Atatürk Stadyumu park yerinden hareket edilecektir (Yeterli sayı oluşamaması halinde bu tur iptal edilerek alternatif yürüyüş parkuru duyurulacaktır).
PARKUR ZORLUK DERECELERİ
1- KOLAY: DÜZ YOL VEYA PATİKA. 2- ORTA: HAFİF MEYİLLİ BASAMAKLI HAFİF TIRMANMA VE EĞİMLİ. 3- ZOR: ZEMİN TAŞ VE KAYALIK İNİŞLİ ÇIKIŞLI VE TIRMANMA. 4- ÇOK ZOR: ZEMİNİ DÜZGÜN OLMAYAN TAŞ VE KAYALIK İNİŞİ ÇIKIŞI TIRMANMASI ÇOK. • Yürüyüşlerde altı kertikli bot türü ayakkabı giyilmelidir. • Yürüyüşlerde içme suyu getirilmesi tavsiye edilir. Kumanya arzuya bağlıdır. • Yürüyüşlerde sopa/yürüyüş deyneği bulundurulmalıdır. • Yağmurlu havalarda o günkü program parkur başlangıcında iptal edilir. • Üyeler, yürüyüşlere yürüyüş yapabilecek misafir getirebilirler ve yürüyüş süresince arka sayfada yazılı Dernek kural ve şartlarına uymalarından sorumludurlar. Yürüyüşlerde meydana gelebilecek kaza ve benzeri olaylardan Derneğimiz sorumlu değildir. • Yürüyüş sırasında doğadaki bitkiler/çiçekler koparılmayacak ve zarar verilmeyecektir. www.cyprus-trekking.com Dağcılık Spor Derneği Duyuru Sayfası (Facebook)
YÜRÜYÜŞE KATILACAK ÜYE VE MİSAFİR YÜRÜYÜŞÇÜLERİN UYMASI GEREKEN KURAL VE ŞARTLAR
Yürüyüşlerimiz esnasında uyulması gereken aşağıdaki hususların güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yürüyüş yapabilmek için gerekli olduğuna inanılmaktadır. 1) Belirlenen yürüyüş yerine, yürüyüş başlama saatinden önce gelemeyerek herhangi bir nedenle gecikilmişse ve yürüyüş başlamışsa, asla yürüyüş gurubuna yetişmek için yürünmemelidir. 2) Yürüyüş başlamadan önce ve yürüyüş esnasında, çevrede bulunanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşulmamalı ve nara atılmamalıdır. 3) Yürüyüşlerdeki amacın spor yapma yanında doğayı içimize sindirme ve stres atma olduğu unutulmalıdır. Bunun için, Sorumlu rehberlerin, herkesin yürüyebileceği bir tempoda yürümek zorunda olduğu dikkate alınarak, sorumlu rehber işaret vermeden yürüyüşe başlanmamalı ve sorumlu rehberin en önüne geçilmemelidir. 4) Yürüyüş esnasında çiçek, bitki toplamak veya fotoğraf çekmek amacıyla fazla oyalanarak, artçı rehber veya sorumlunun da arkasında kalarak yürüyüşten kopulmamalıdır. 5) Yürüyüşlerde belli aralıklarla uygun yerlerde verilen molalara ve gerektiğinde verilen toparlanma molalarına uyulmalıdır. 6) Yürüyüşlere altı kertikli kaymayan bot veya dağ yürüyüşleri için uygun ayakkabılar giyilmelidir. Bu ayakkabılar yumuşak ve ayağınıza uygun olmalıdır. 7) Yürüyüşlerde sağlamlığından emin olduğunuz bir sopa kullanılmalıdır. 8) Dağ yürüyüşlerine yeni başlamak isteyen kişiler, önce bir doktor kontrolünden geçmelidir. 9) Kış aylarında yağmura karşı sırt çantasında ince bir yağmurluk veya şemsiye bulundurulmalıdır. 10) Yürüyüş saatinde kendinizi iyi hissetmiyorsanız yürüyüşe başlamamalısınız. Yukarda belirtilen kural ve şartlara uyulması için tüm yürüşçülerin hassasiyet göstermesi gerekmekte olup, bunlara uyulmaması nedeniyle doğacak sonuçlardan Dernek veya yöneticileri sorumlu olmayacaktır. Keyifli yürüyüşler dileriz… Dağcılık Spor Derneği Yönetim Kurulu